1. Pokud jste dočasně deaktivovali licenci, můžete ji znovu aktivovat po přihlášení do portálu Moje Dotykačka. Platbu za licenci doporučujeme provést online (kartou). Obnovená licence tak bude aktivní okamžitě.
  2. Doporučujeme také pokladnu zapnout alespoň o několik dní dříve. Budete tak mít dostatek času na její zprovoznění a řešení případných problémů.
  3. Po zapnutí pokladny vždy nejprve ověřte, že máte aktivní připojení k internetu. Stačí na pokladně otevřít prohlížeč a navštívit nějakou webovou stránku.
  4. Po připojení pokladny k internetu otevřete Dotykačka Marketplace a aktualizujte pokladní aplikace, abyste měli jistotu, že používáte jejich poslední verze.

  5. V případě, že pokladna nebyla v provozu více jak 14 dní, může se po jejím zapnutí zobrazit upozornění na deaktivovanou licenci. To je běžné chování. Pokud je pokladna připojena k internetu, dojde cca do 1 minuty k ověření licence a upozornění zmizí. Případně je možné ťuknutím na odpovídající tlačítko v dialogu licenci ověřit okamžitě.

  6. Před ostrým prodejem vyzkoušejte fungující platby kartou. Po opětovném zapnutí sítě ve vašem podniku totiž mohlo dojít ke změně IP adres, pomocí kterých spolu pokladna a LAN platební terminál komunikují.
    Jak nakonfigurovat a připojit LAN platební terminál? (Postup pro zkušené uživatele)

  7. Pro pomoc s rozjetím pokladny volejte nonstop zákaznickou linku 221 221 331 nebo nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.